Конкурс за упис полазника на Жан Моне модул "Одрживи, интелигентни и еколошки транспорт и логистика у урбаном контексту – промоција стандарда и принципа Европске уније у региону југоисточне Србије"

Универзитет у Нишу објављује конкурс за упис теће генерације полазника на модул “Одрживи, интелигентни и еколошки транспорт и логистика у урбаном контексту – промоција стандарда и принципа Европске уније у региону југоисточне Србије” у школској 2018/2019. години у оквиру пројекта Жан Моне као део ЕРАЗМУС+ програма.

ОПШТЕ ОДРЕДБЕ
Модул се реализује у оквиру Жан Моне пројекта “Sustainable, intelligent and environment friendly transport and logistics in urban context: promoting ЕU standards and principles in southeast region of Serbia - SIETLU“ оквирног програма ЕРАЗМУС+ Европске уније. Универзитет у Ниш као носилац пројектних активности расписује конкурс за 24 полазника модула.

Основни циљ SIETLU модула је промоција стандарда и принципа ЕУ у области интердисциплинарних студија транспорта, логистике и заштите животне средине у региону југоисточне Србије. Циљ је подизање нивоа знања, свести и компетенција младих људи који у свом досадашњем образовном процесу нису довољно изучавали области уско повезане са европским интеграцијама. Пројекат – модул је иновативан у Србији јер промовише методологију Европских студија - изврсности у настави и истраживању у области зеленог транспорта и логистике, не само кроз предавања и тренинг курсеве већ и кроз практичан рад, студентске семинаре, тематске конференције, интернет портал модула и академске публикације на српском језику. Додатни циљ модула је подстицај нових генерација научника у Србији – професора и истраживача, да прикупљају, истражују, анализирају и шире достигнућа ЕУ нарочито у области одрживог, интелигентног и еколошког транспорта и логистике.

Реализациај SIETLU модула, кроз образовни процес, створиће услове и ресурсе за имплементацију одрживе ЕУ политике која може увећати ефикасност транспорта и логистике у урбаним срединама и смањити негативан утицај на животну средину у Србији и окружењу. Фокус ће бити стављен на урбани транспорт због своје велике важности када је у питању утицај на животну средину, очување ресурса, боља организација и функционисање урбаних средина.

Предавања у оквиру SIETLU модула ће почети 11.01.2019. године, на Машинском факултету у Нишу. Модул чине једанаест наставних активности годишње (предавања и вежби) и трајаће 12 недеља. Настава и све остале активности на SIETLU модулу биће реализоване на српском језику. Школска година SIETLU модула завршава студентским семинаром на коме студенти излажу своја запажања до којих су дошли у раду са својим менторима, кроз усмену презентацију својих семинарских радова. Коначно, у циљу завршетка модула студенти полажу писмени део испита - тест.

Студенти који успешно реализују све наведене задатеке могу да аплицирају за добијање Сертификата Универзитета у Нишу о завршеном SIETLU модулу. Сертификати који ће се додељивати биће подписани од стране Центра за доживотно учење Универзитета у Нишу и представљаће легитиман документ који верификује додатно знање кандидата.

Трошкове реализације SIETLU модула у потпуности покрива Европска унија кроз програм Еразмус+ Жан Моне.

УСЛОВИ УПИСА
На Жан Моне модул SIETLU “Одрживи, интелигентни и еколошки транспорт и логистика у урбаном контексту – промоција стандарда и принципа Европске уније у региону југоисточне Србије” могу се уписати особе које су:
• држављани Републике Србије,
• завршиле минимално основне или интегрисане академске студије на факултетима у Србији примарно у области техничко-технолошких наука, а затим и у областима природних, друштвених и хуманистичких наука.

Све додатне информације (курикулуми предмета, наставно особље и распоред наставе) како и одговори на питања везана за услове уписа могу се наћи на Интернет сајту Модула http://sietlu.masfak.ni.ac.rs или добити слањем мејла на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА
• Пријавни формулар (преузми...);
• Фотокопија уверења о држављанству;
• Фотокопија диломе/уверења о завршеним основним или интегрисаним академским студијама;

Особе заинтерсоване за упис, документацију достављају електронском поштом на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Комисија сачињена од представника Универзитета у Нишу извршиће коначан избор полазника курса на основу пристигле документације према следећим критеријумима:
1. Просечна оцена током студирања;
2. Број година студирања.

Рок за подношење пријава је понедељак 23.12.2018. године.